top-w-cropped-2-780×920

TOP-WOOD

Kotao TOP-WOOD (“top wood” = vrhunski kotao na drvo) je kotao na čvrsto gorivo u potpunosti prilagođen sagorevanju drveta u obliku cepanica ili briketa.

Prostrana gornja vrata kotla omogućavaju lakše smeštanje cepanica u kotao (maksimalne dužine do pola metra).

Kotao TOP-WOOD ne poseduje regulator promaje niti je isti moguće naknadno montirati. Sagorevanje pospešuje ventilator kotla, ugrađen na zadnjoj strani kotla, koji usmerava vazduh ispod rostova kotla doprinoseći kvalitetnijem i potpunijem sagorevanju.

Radom ventilatora upravlja regulacija kotla a u zavisnosti od temperature vode u kotlu odnosno razlike trenutne i zadate temperature.

Ložište od čelika je tropromajno sa rostom od vodohlađenih cevi: bolje sagorevanje i manja potrošnja!

Kotao je izrađen od čeličnog lima optimalne debljine čime se garantuje dugi radni vek i otpornost na višim temperaturama. Debljina lima TERMOMONT kotlova iznosi 5mm, osim delova manje izloženih termičkim deformacijama koje su debljine 3mm i 4mm.

Sastavni deo kotla čine pepeljara, pribor za čišćenje i termometar.

Ispitivanje kotla je izvršeno na pritisku od 6 bara.

Kotao poseduje ugrađen termostat pumpe.

Type202530354050
Heat output (KW)202530354050
Weight (kg)242251270296322344
Necessary draught (mbar)192021222325
Max work temperature (°C)909090909090
Max work pressure (bar)333333
Water volume (lit)9597102112117122
Height (mm)118511851185118511851185
Width (mm)505505550600650650
Depth (mm)99010251025102510251100
Flue diameter (mm)160160160180180180
Flue height (mm)109010901090109010901090
Flow / Return (inch)5/45/45/45/45/45/4
Inner chimney diameter (mm)*200200200200200200
Chimney diameter (m)*6-77-87-88-99-1010-12
Heating area (m²)*<120120-150150-180180-210210-240240-300